مقالات

خرید ماشین حساب

خرید ماشین حساب

خرید ماشین حساب

ماشین حساب وسیل ای برای محاسبات عددی است. 

ماشین حساب های مختلف کاربرد های متفاوتی را دارا می باشند که ساده ترین آنها چهار عمل اصلی یعنی جمع تفریق ضرب و تقسیم را انجام می دهند.

ماشین حساب های پیشرفته تر می توانند انواع محاسبات ریاضی و توابع ریاضی را انجام دهند

ماشین حساب های نوین در واقع تلفیقی از کامپیوتر و ماشین حساب است که میتواند انواع عملیات ریاضی نموداری گرافیکی و مالی را انجام دهد.

برای خرید ماشین حساب میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید

خرید ماشین حساب

تاریخچه ماشین حساب

از اولین ماشین حساب های جهان میتوان به چرتکه های چوبی که از گذشته تا به امروز در بازارهای کشورهایی مثل ایران و چین استفاده میشود اشاره کرد. 

اما در حقیقت اولین وسیله شمارش نه ماشین حساب است نه چرتکه بلکه چوب خط خودمان است.

از چرتکه در ۲۴۰۰ سال پیش از میلاد مسیح در بابل جهت حساب و کتاب استفاده میشد.

برای خرید ماشین حساب میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید

خرید ماشین حساب

انواع ماشین حساب

چرتکه

چرتکه، درکنار انگشتان دست، قدیمی ترین ماشین حسابی است که ما می‎ شناسیم. در اصل آنها از لوبیا یا سنگ ساخته می ‎شدند که در شیار هایی از شن و ماسه و یا در صفحات چوبی، سنگی، و یا فلزات دیگر حرکت می‎ کردند. امروزه آنها روی یک قاب بامبو با مهره‎های کشویی بر روی سیم ساخته می‎ شوند. دانه‎ ها عدد ها را نشان می ‎دهند و با انگشتان دستکاری می‎ شوند تا محاسبات انجام شود.

ماشین حساب‎ های چاپی

 قبل از اینکه تولد کامپیوترها ، این ماشین حساب‎ها بسیار محبوب و کاربردی بودند و برای نظارت بر ارقام در طول یک دوره طولانی مورد استفاده قرار می ‎گرفتند. آنها با یک پرینتر داخلی همراه هستند و محاسبات ضبط شده روی کاغذ موجود در داخل پرینتر را چاپ می‎ کنند. امروزه این ماشین حساب ‎ها بیشتر توسط حسابدار ها و کارمندان مالی دیگر استفاده می شوند

ماشین حساب دستی

ماشین حساب ‎های دستی برای حل مشکلات اساسی حساب و ریاضی استفاده می ‎شوند و طراحی بسیار زیبا و ساده دارند. آنها ممکن است یک صفحه نمایش داشته باشند، دارای یک صفحه نمایش LED دوگانه باشند و یا یک صفحه نمایش سه خطی داشته باشند. این ماشین حساب‎ ها عموما مورد استفاده قرار می‎ گیرند و همچنین جیبی و جمع و جور هستند.

ماشین حساب های علمی ساده

ماشین حساب های علمی ساده می توانند توابعی مانند لگاریتم، توان و توابع مثلثاتی را علاوه بر توابع محاسباتی اولیه انجام دهند. این ماشین حساب‎ها برای افرادی که می خواهند محاسبات پیشرفته را انجام دهند و در زمینه کامپیوتر و منطق کار می ‎کنند، مفید است. همچنین از آنجا که به طور گسترده ‎ای توسط دانش آموزان مدرسه مورد استفاده قرار می گیرند، میلیونها دلار در سال به فروش می‎رسند.

برای خرید ماشین حساب میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید

خرید ماشین حساب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *